בממשקי מגע דיי בלחיצה אחת, ובמחשב 2! למה?

with אין תגובות

אז למה בעצם רק בסייר הקבצים ב-PC & Mac יש צורך בלחיצה כפולה בעוד כל שאר הפעולות במחשב (באפליקציות, בדפדפן, וכד’) הכל עובד בלחיצה אחת?

 

השאלה הזו עולה מעת לעת, בעיקר כי בממשקי טאץ’ הכל קורה בנגיעה אחת. ובעידן בו מערכות ההפעלה הופכות לחוצות פלטפורמות ותומכות גם בטאץ’ וגם בעכבר, החוויה הלא קונסיסטנטית הזו קצת מבלבלת.
זכור לי שתהיתי בנושא גם כנער שהתנדב ללמד מבוגרים וקשישים כיצד להשתמש במחשבים, תמיד נתקלתי בשאלה מצידם על ‘למה יש דברים שאני צריך ללחוץ פעמיים ולמה יש דברים שמספיק פעם אחת?’ ולמרות שהסברתי להם, עדיין היו מקרים בהם הם הקישו פעמיים באינטרנט והיו כאלה שהקישו פעם אחת בדסקטופ וחיכו שמשהו יקרה…

אז ארכיטקט ה-UX של Elementary OS הטמיע כברירת מחדל לחיצה אחת גם בסייר הקבצים, זאת לאחר שהממשק שלהם תומך יופי גם בטאץ’. מה שיפה במערכת ההפעלה הזו הוא שהיא לוקחת את הטוב ביותר מ-macOS וגם iOS כך שהיא תמיד קונסיסטנטית ולפעמים אפילו יותר מאפל.

אגב בחלונות ומק ניתן להגדיר לחיצה אחת בסייר הקבצים כברירת מחדל, אבל היא לא נוחה כמו ב-EOS כשמדובר בבחירה מרובה, לכן יש כאן קונספט ייחודי במערכת הפעלה שעוד ועוד נוטשי אפל מתחילים לגלות ולהעריץ, כולל מפתחים – בעיקר בשל המודל העסקי המיוחד בחנות האפליקציות של המערכת.

מה דעתכם? האם חוויית ה-Legacy הזו של לחיצה כפולה תגרר איתנו עוד שנים רבות? או שמא בזכות ממשקי טאץ’ והולוגרמות AR זה ישתנה בשנים הקרובות?

 

Leave a Reply

*