תחיית המתים: גוגל מחזירה את משקפי ה-AR שלה

with אין תגובות
לא פעם כתבתי כאן על כך שגוגל כנראה עובדת על Glass 2 שתהיה מכוונת הפעם לשוק האנטרפרייז ופחות לצרכנים. והינה זה קורה! גוגל כנראה ראתה כי המודל העסקי של מיקרוסופט טוב משלה וחזרה לשולחן השרטוטים תוך כדי שינוי המוצר שלה וגם המודל העסקי.
למרות שמשקפי הAR הקודמים שלה נכשלו בשוק הצרכני, יש לזה פוטנציאל לא רע בשוק האנטרפרייז. אם כי, קצת קריפי שמידע רפואי פרטי יגיע לידי גוגל כשהרופא שלך ישתמש בזה בפעם הבאה שתקפוץ אליו (כמו בסרטון היח”צ של גוגל). היא גם ככה יודעת יותר מדי פרטים על כולם, אז מידע רפואי רגיש מוסיף לקריפיות ברמות על, במיוחד לאור ה-AI המתקדם של גוגל שגם ככה שואב ולומד כל דבר עלינו בין אם זה בג’ימייל, מסמכים, תמונות, ושאר השירותים שלה שכולנו משתמשים בהן.

 

ואם קראתם עד כאן, האם אנו צריכים לדאוג מעתיד (היפותטי) קריפי? ????

מי כאן זוכר שגוגל ניסתה לבנות גם סוג של שירות ביטוח? הממ… תוסיפו לזה מידע פיטנס שהיא גם ככה אוספת עלינו מהסמארטפון או השעון החכם שלכם (הרי כמה מכם באמת נכנסים להגדרות > סינכרון ומבטלים הכל מלבד לג’ימייל?).
והינה לכם חברת ביטוח בלי הפרדת רשויות שגם מחזיקה ביותר מדי עליכם, ואולי אף תעלה לכם פרמיות אם תהיו לקוחות של תוכנית ביטוח שכזו (סוג של בני ערובה)? סתם זורק תהייה, כי למרות שיש טרנד לאחרונה לערוק משירותי גוגל, זה לא ששאר שירותי הענן מחזיקים במודל כ”כ שונה. אלא אם כן אתם מייקרים ומסוגלים להרים ענן פרטי מבוסס NextCloud. ????

ובהקשר דומה:
אגב, בערך לפני שנה (ב- 26.04.18) כתבתי פוסט בהקשר דומה בקבוצת הפייסבוק שלי על כך שגוגל מתכננת להשתמש ב-AI שלה ע”מ לחולל מהפכה בתחום הבריאות בארה”ב, תחום של כ-3 טריליון דולר!
מצד אחד מבורך, גאוני, מתבקש וחשוב לעתיד האנושות! מצד שני, כל ריכוזיות המידע הזה בידי ענקית כמו גוגל זה קצת קריפי, וכשמדובר ב-AI (בינה מלאכותית) של חברה שיודעת הכל עלינו (ועכשיו גם על בריאותנו) זה כבר קריפי על סף המסוכן. מעניין מה אילון מאסק יגיד על כך, הוא דיי ישיר למרות שמייסדי גוגל (בעיקר לארי פייג’) חברים טובים שלו. מה דעתכם?

Leave a Reply

*