העתיד הוא לא בסמארטפונים גמישים ומשקפי AR…

with אין תגובות

כולם כבר יודעים שכשמדובר ביזם הסדרתי והמיליארדר אילון מאסק, הוא כבר הוכיח שוב ושוב שאין דבר כזה “בלתי אפשרי”!  הרי הוא אחד שכבר הוכיח זאת עוד כשעשה את הבלתי אפשרי וייסד 2 חברות שאפתניות כמו TESLA וכמובן- SpaceX.

 

בשנים האחרונות מאסק ייסד עוד כמה וכמה חברות בתחומי התחבורה, כמו  Hyperloop One ו-The Boring Company. ולאחר מכן גם את OpenAI ולא מזמן גם את Neuralink, שהן חברות שמפתחות לא רק AI ???? בקוד פתוח (חלקית), אלא גם מששק-מוח-מכונה שאמור לאפשר לנו להתמזג עם הבינה המלאכותית והרובוטים ובעצם להפוך לסייבורגים כדי שבני האדם לא יהיו נחותים ביחס לרובוטים (מי שזז בכיסא באי נוחות, מוזמן לנטוש כבר כעת ????).

אז בין אם ניקח את חזונו של ריי קורצווייל שכעת עובד כעתידן הראשי של גוגל, ובין אם ניקח את חזונו של מאסק – שנייהם בעצם מדברים על סוגיות דומות ושואפים לפתור את אותם הדברים. כלומר חשיבה היברידית עם מוח שמקושר ללאוטוסטרדת המידע באינטרנט, ובהמשך גם אפשרות להעלות את התודעה (הנשמה) שלנו לענן לגבות אותה, ואף לשכפל \ להוריד אותה לגוף רובוטי \ מחשב או בעתיד אפילו לגוף ביולוגי (שכפול גנטי שלכם?) כל זה כמובן בגדר חזון רחוק ואף מד”ב… אבל אם תשאלו את קורצווייל, גם בגילו המופלג הוא נחוש שנוכל להשיג חיי נצח כבר בתקופת חיינו. וכן הוא אדם רציונלי מאד, לא איזה גיק מושפע מד”ב ומנותק מהמציאות.

נשמע קריפי? בהחלט. נשמע קשקוש? זכותכם לחשוב כך, אבל זה גם שאפתני נורא כמו שמאסק הוכיח לא פעם. ואולי אפילו הסיכוי היחידי של האנושות לצלוח את הסכנות של ה-AI שכבר הפך למירוץ חימוש לא רק בין גוגל, מיקרוסופט, ואמזון, אלא אפילו בין ממשלות (ארה”ב מול סין ורוסיה). ואם תשאלו את קורצוייל וחברו פרופ’ מיצ’יו קאקו – האנושות חייבת להגיע לשם ע”מ לשרוד. מה שהם מכנים סינגולריות וכמובן Type one civilization.

מאסק טוען שאם לא נעשה את הצעד הזה, ה-AI יתעלה עלינו ויהפוך אותנו לסוג של חיית מחמד ואף נמלה נחותה ביחס אליו. אתם יודעים, כל תרחישי אסימוב ו-Terminator למינייהם.

האם אילון מאסק יציל את האנושות מעצמה? לא בטוח, אבל בינתיים הוא כבר מזמן עקף בסיבוב את ג’ובס, בזוס, גייטס וכל יזם שאפתני אחר שגדלנו עליו כמודלים לחיקוי.????‍????????‍????????‍????

 

 

Leave a Reply

*