כך רכבי טסלה רואים את העולם האמיתי

with אין תגובות

חברת הרכבים החכמים והחשמליים של אילון מאסק, Tesla, חשפה שחזור ושזירה של סביבה תלת ממדית, שסונתזה תודות למידע שמגיע מכל 8 המצלמות שמוצבות ומוטמעות בדפנות רכבי טסלה המייועדות לצלם 360 מעלות מסביב לרכב.

שימו לב לוידאו המדהים הזה! ניתן לראות כאן בסרטון כיצד אפשר "לסייר" במרחב וירטואלי ותלת מימדי שנבנה רק ע"ב המידע והצילומים שנשזרו מאותם 8 המצלמות, וכל זאת רק לאחר כמה שניות של צילום שרכב טסלה ביצע "על הדרך" בעודו נוסע במורד הרחוב. כידוע, הרכבים החכמים עושים שימוש בהרבה מצלמות ולפעמים בטכנולוגיות רדאר מסויימות, ע"מ שהנהג האוטונומי (AI – נהג רובוטי) יוכל לראות את העולם, לזהות הולכי רגל, רכבים, תמרורים, וכל דבר בכביש.

נותר לי (ואני מניח שגם לכם) רק לתהות, האם אנו קרבים לעידן שבו מפות וסיורים וירטואליים בעולם (בנוסח Google Street View) יהיו עדכניים ע"ב יום-יומי (או אולי אפילו שעתי?) ככל שיהיו יותר ויותר רכבים חכמים על הכבישים?
וזה הזמן לציין ש-Tesla ממש לא לבד, כמעט כל יצרניות הרכב וגם חברות הטכנולוגיה (Google, Uber, Yandex וע"פי השמועות אפילו Apple) מפתחות טכנולוגיות לרכבים אוטונומיים חכמים. אז נניח ויהיה מאגר משותף של כולן, עם API פתוח, האם נקבל סוג של Street View עדכני במקום לחכות לגוגל שתסרוק רחובות ברחבי העולם פעם בכמה שנים?

ועוד קושייה אחת אחרונה (ברוח החג) – מה זה יעשה לפרטיות ולחירות שלנו?
ייאמר לזכותה של גוגל שהיא לפחות לוקחת לה את הזמן עד שהיא מעדכנת את שירות המפות שלה ע"מ לטשטש את כל הפרצופים של עוברי האורח ע"מ לא לפגוע בפרטיותם (היכן היו ועם מי), ולמרות שזה כבר מזמן נעשה ע"י אלגוריתמים ולא ידנית ע"י עובד אומלל מול פוטושופ, עדיין זה לא 100% ולא פעם אנשים עברו מבוכה כשנמצאו ב-Street View בפוזיציות מביכות שמתועדות ברשת לעד.

כך או כך, המידע שטסלה חשפה בהחלט יותר ממדהים!

זהו מסוג הנושאים עליהם אני נהנה לדבר בבלוג ובקבוצה שלי , מוזמנים לעקוב!

 

 

 

Leave a Reply

*