רק דוגמה קטנה לכוחם וחשיבותם של אנשי UX בימנו

with אין תגובות

גם המגזין פרובס המכובד התאהב ב- Elementary OS, מערכת הפעלה בניצוחו של ארכיטקט UX בשם קאסידי, שהצליח למשוך אור זרקורים אפילו מצד חובבי אפל.

לחברה יש שת”פ עם כמה יצרניות לפטופים מובילות שלאחרונה כבר משיקות מחשבים תואמי מקבוק (ואף מוצלחים ממנו) שבאים עם Elementary OS.

כאמור קאסידי הוא הארכיטקט UX של eOS שמהווה למוקד עלייה לרגל מצד משתמשי אפל מאוכזבים שמאסו בליין המחשבים האחרון של אפל.הפילוסופיה העיצובית שלו היא פשטות! בדברים מסויימים כמו אפל, ובדברים מסויימים הוא אפילו לוקח את זה צעד נועז קדימה ועושה דברים שאפילו אפל לא מעיזה. לפני כמה חודשים שיתפתי כאן סרטון שמציג חלק קטן מהיכולות של המערכת.

מה שיפה בכל העסק זה הסטנדרט הגבוה שהמערכת מציבה למפתחי קוד פתוח בכל הקשור לגיידליינס העיצוביים והפיתוחיים שלה, ואפליקציות בלי חוויית משתמש טובה פשוט לא נכנסות לאפסטור שלה! כמובן שהיא מתגמלת גם מפתחים טובים, וגם המשתמשים יכולים לשלם על אפליקציות כמה שהם רוצים, החל מ0₪ עד לכמה מאות דולרים.

אבל בשורה התחתונה, הפילוסופיה הזו עושה טוב לעולם הקוד הפתוח שגם המשתמשים מרווחים תוכנות מקצועיות, שמישות, ונעימות לעין, וגם המפתחים מבינים את החשיבות שב-UX טוב!

 

Leave a Reply

*