למה יזמים קריאייטיבים כמו אילון מאסק אוהבים מד”ב

with אין תגובות

לא יאמן שהסרט הגאוני הזה של סטנלי קובריק חוגג 50 שנה ליציאתו, אבל למי שצפה ביצירת המופת שלו משנת 1968, בטח שם לב שבסרט הוצגו גם טאבלטים שמאד מזכירים את האייפד של אפלטוב זהו קונספט שדומה לאייפד, אבל מאחר וקובריק היה ידוע בטאץהאסתטי שלו, גם בסרטו אודיסאה בחללזה בלט בצורה מהפכנית ומעוררת מחשבה.

A space Odyssey
A space Odyssey

 


בסרט היו עוד קונספטים מרשימים לא רק לטאבלטים
, הוצגו בו בין השאר עוד טכנולוגיות שאפתניות שחלקן כבר מומשו כמו שיחות וידאו בסגנון סקייפ, תקשורת נתונים מהחלל לכדור הארץ, אינטליגנציה מלאכותית (AI). וכמובן שהוצגו בו גם טכנולוגיות כמו מסע בחלל העמוק, ומסע בזמן שאפילו כיום עוד לא קיימות.מבחינתי זו
עוד דוגמא למה אנשי קרייאיטיב ויזמים צריכים לאהוב סרטי מדב ואולי אף לקחת מהם רעיונות או השראהוהינה מאמר מעניין ב-Wired בהקשר של איך סטנלי קובריק חזה את כל מה שהופיע בסרטו אודיסאה בחללכבר לפני כ-50 שנה? כאמור הסצנה האהובה עליי אישית זו הסצנה עם ה-iPad שהאסטרונאוטים משתמשים בו בזמן ארוחת הצהריים לצפייה בוידאו, בערך כמו שאני עושה לפעמים.

אז אם כבר מדב שהופך למדע זו שגרת ימנומישהו יודע מה קורה עם ה– HoverBoard מבחזרה לעתידאגב? לא שמישהו ימציא טכנולוגיית אנטיגרביטציה רק בשביל סקייט מעופף, אבל היי, בסרט הוא היה קיים כבר ב-2015!

טוב נו, אפשר להתנחם בזה שבעלי החזון, ובעיקר היזמים (כמו אילון מאסק) כבר עוקפים את אלו מהוליווד… הינה סרטון קצר שהעלתי לעמוד שלי ב-StartUX (וגם לקבוצה), וכמובן שאתם מוזמנים לעקוב!

 

אפרופו מד”ב, את סירי של אפל משנת 1987 כבר פגשתם? ????
מדובר בסרטון קונספט רשמי של אפל, בניסיון לחזות את העתיד, למה הכל מכוער, חסר אסתטיקה, וטעם? כי מדובר בשנים בהן סטיב ג’ובס לא היה באפל, מאחר ופוטר מהחברה שאותה הקים ע”י ג’ון סקאלי והדירקטוריון שלו.
סטיב חזר לאפל ב-1995 לאחר שאפל כמעט קרסה, והוא החזיר אותה למסלול והפך את אפל למה שהיא כיום.

 

Apple introduced SIRI like AI in 1987This is how Apple envisioned in 1987 the future of technology and AI (approximately 2011): The AI personal assistant was a computer-generated guy in a bow tie, with a passive-aggressive family avoidance tactics. Reminds me Ironman's Jarvis more than SIRI…#UX #UI #PRODUCT #DESIGN #concept #viaion #AI #tech #Apple #macOS #iOS #iPhone #macbook #iPad Sources: CintageCG

Posted by Avi Barel on Tuesday, August 7, 2018

 

 

אני אומר, בואו נלמד מאילון מאסק, הוא ציין בכמה וכמה ראיונות שהוא חולה מד”ב וגם המליץ על כמה ספרי מד”ב, כנראה שזה לא מקרי שהשאיפות שלו מכוונות גבוה (תרתי משמע), אחרי הכל הבנאדם יזם סדרתי, יצירתי, ואחד שאוהב את מה שהוא עושה.
הרי לא סתם קם אדם ובוחר לשגר טילים רב שימושיים לחלל, ועוד לא דיברנו על שאר החברות שהוא ייסד…

אז… לא יודע מה אתכם, אבל אני ממש אוהב מד”ב כבר מגיל צעיר. וכן, ידוע שלא שכל ההייטקיסטים הם בהכרח כאלה, האמת שיש לי לא מעט חברים וקולגות שכלל לא אוהבים מד”ב. אבל לגיטימי, זה כמו שאני לא אוהב פנטזיה, דרקונים, ושאר ירקות (יסלחו לי אותם מעריצי “משחקי הכס”). כל אחד עם תחומי העיניין והטעם האישי שלו. הרי השוני והמגוון זה מה שהופך את האנשים למעניינים ומיוחדים. ולא רק בסביבות עבודה 🙂

 

Leave a Reply

*