השבתה מתוכננת – גרסת המציאות

with אין תגובות

האם אפל ושאר היצרניות משביתות את המוצרים שלהן ע"מ שנקנה חדש כל שנה?

השבתה מתוכננת – כבר מזמן לא קונספירציה!
אמ:לק – היצרניות מעצבות ומהנדסות את מוצרייהן כך שמה שרכשתם יתקלקל לאחר X זמן ע"מ שתבואו לקנות חדש \ לשדרג…

אז כפי שהכותרות זועקות, אפל לא מצליחה למכור אייפונים חדשים יותר, אף אחד לא רוצה לקנות את האייפון Xs Max ולא Xs הרגיל. ויש הטוענים כי אפל טיפסה על עץ גבוהה מדי והעלתה את המחירים בצורה מוגזמת, המניה ירדה, והמשקיעים קצת זועמים. האם זה יעלה לטים קוק המנכ"ל בתפקידו? ימים יגידו…

אבל עד שאפל תרד מהעץ (אם בכלל) היא מתרצת שמה שכירסם במכירת האייפונים זה נכונותה של אפל לבוא לקראת המשתמשים ולהלחיף להם סוללה במכשירים ישנים, לאחר שאלו (המשתמשים) זעמו על אפל כי היא נתפסה לא פעם עם המכנסיים למטה בכל סוגיות ה"השבתה המתוכננת" שהיא (בדומה להרבה חברות מערביות) מטמיעות במוצרייהן, ע"מ שישבקו חיים כדי שתשדרגו \ תתחדשו בחדש גם אם אתם לא באמת צריכים חדש.

בואו נודה בזה, רוב המשתמשים הפשוטים לא יטרחו לתקן את המכשיר שלהם לבד, מעטים יחפשו ביוטיוב איך לפרק אותו או להחליף חלקים, מה גם שהחלפת הסוללה בימנו היא פרויקט לא פשוט (מניסיון) ומצריך הרבה סבלנות ועצבים. ואם פונים למעבדות, לפעמים עולים על מוקש ומגלים שלא רק שהתיקון יקר, לפעמים הוא גם לא משתלם (חלקים לא איכותיים) וברוב המקרים עדיף פשוט לקנות חדש ולהתחדש.

אז למי שיש דה-ז'ה-וו בנוגע לסוללות של אפל, או למי שלא מכיר את סוגיית ההשבתה המתוכננת – ישנו סרט דוקומנטרי נפלא שנעשה לפני כעשור, כשאנשים עוד זעמו על אפל בנוגע להשבתה המתוכננת של סוללות והוגשה נגדה תביעה שעשתה כותרות בכל העולם.
לא מצאתי לינק עם כתוביות בעברית, אבל מניח שרוב העוקבים אחר הבלוג והקבוצה שלי יודעים אנגלית, צפייה נעימה!

 

 

 

 

Leave a Reply

*