רשמים שלי מה-OneUI של סמסונג שזוכה להערצה רבה

with אין תגובות
איך סמסונג הצליחו להפוך את ה-UX שלהם לטוב ביותר בקטגוריית מכשירי האנדרואיד ולהתעלות על גוגל עצמה? סרטון מעניין של The Verge המנתח את המהפך.

וזאת לאחר שנים שלא הייתה להם אסטרטגיית UX, לא אסתטיקה עיצובית, ואפילו לא בראנד חזק. כמובן שגם אני נימנתי עם המקטרגים ששנאו את ממשק ה- Touch Wiz הידוע לשמצה שסמסונג כ"כ מתביישים בו היום. לא בכדי הממשק ופילוסופיית העיצוב החדשה שלהם נקראת Samsung Experience & OneUI.

 

אבל מאחר והבטחתי קצת רשמים משלי על חוויית המשתמש שלי ב-OneUI של סמסונג, אז אתמול התקנתי את הגרסה הסופית של אנדרואיד פיי + OneUI המלוטש ע"ג הנוט 9 שלי והאמת? למרות היותי סקפטי לגבי הממשק החדש של סמסונג, ברגע שמבינים את הרציונל ואת המטרה שזה משרת (שליטה ביד אחת גם במכשירים ענקיים) זה בהחלט משיג את המטרה!

קצת פחות אהבתי את הניסיון של סמסונג לכופף את ה-UX של גוגל בכל הקשור למחוות והמעבר בין אפליקציות. אמנם אהבתי את המחוות של סמסונג יותר, כי אלו בדיוק המחוות שאני משתמש בהן באנדרואיד כבר שנים (בעבר במכשירים פרוצים, ולאחרונה אפילו בזכות אפליקציות מהחנות של גוגל), אבל זה עדיין לא מרגיש מספיק בשל…

מה שכן, סוף סוף אפשר לנצל את כל שטח המסך בלי לבזבז נדלן יקר על הNAV BAR המעפן שאנחנו תקועים איתו כבר 8 שנים מאז אנדרואיד 3. אי הצגת NAVBAR גם מפחיתה את הסיכון לצריבת המסך, ככה שזה מושלם.ה-DARK MODE להיט היסטרי ואני ממש מבסוט (מפחית את הסיכון לצריבת מסך במסכי ה-Oled האיכותיים של סמסונג).
זהו בינתיים.

סרטון מהחוויה שלי עם OneUI והפיצ'רים החדשים שבו:

Just updated my Galaxy Note 9 to the latest Android Pie version with the OneUI experience from Samsung. And I sort of…

Geplaatst door StartUX op Zondag 20 januari 2019

 

לא הכל מושלם בממשק ה-OneUI הנועז של סמסונג!

לאחר כמה ימים של שימוש, צפים גם הפגמים הקטנים בממשק החדש. אז כן, ברובו הממשק החדש בהחלט מהפכני, ופרודוקטיבי לשימוש ביד אחת! אבל איך אומרים? אלוהים נמצא בפרטים הקטנים, והפרטים הקטנים לפעמים מאוד הורסים ומציקים, בעיקר כשמדובר במשהו שהוא לא חדש בעולם התוכנה והממשקים – פינות מעוגלות, אנימציות לא מלוטשות, ומורפינג של אלמנטים שלא קורים בהדרגתיות, אלא במכה.

וסמסונג פישלה בדברים הקטנים האלה דיי בגדול, כי לא צריך להיות מומחה UX\UI כדי לשים לב לזה. בעיקר בממשק המחוות שלה שבו אתם יכולים לשלוט בתנועת האובייקטים ע"י החלקה איטית של האצבע ע"מ לצאת מאפליקציה, לעבור לרשימת האפליקציות הפתוחות, או סתם לזפזפ בינייהן. מקווה לראות שיפורים בעדכון הבא…

 

It's 2019 and looks like Rounded Corners is still an issue for some companies. Notice the bizarre bugs with Samsung's…

Geplaatst door StartUX op Maandag 21 januari 2019

 

בינתיים החברים מגגזין הטכנולוגיה המוביל The Verge יוצאים מגדרם ומשבחים את הממשק החדש של סמסונג:

 

 

נו מסתבר שאני לא היחיד שטוען שה-UX של סמסונג בגרסת אנדרואיד שלה טובה אפילו יותר מה-UX של גרסת המקור (האנדרואיד של גוגל).
אני אוהב את זה שסמסונג נועזת יותר, חדשנית יותר גם בסוגיות כמו ה-OneUI שלה, לפני שנים השכילה להוסיף Real time Blur, וחשוב יותר מכל – חושבת כמה צעדים קדימה, על UX למכשירים מתקפלים.
מישהו בכלל זוכר איך אהבנו לשנוא את טאצ'וויז UX המגמגמת?

 

Leave a Reply

*