האם אחרי מיקרוסופט, גוגל, ואמזון גם Adobe בדרך לשחרר את מוצריה ללינוקס?

with אין תגובות

נראה שלאחר שמעל ל-4000 יוצרים, מעצבים, ואמנים דרשו בפורומים של אדובי שיתמכו גם בלינוקס, החברה החליטה להוציא הודעה רשמית בנושא ושאכן תקח את הנושא ברצינות והבטיחה לעשות הערכת שוק מאחר והנתח של לינוקס והתמיכה בה גדלה בשנתיים האחרונות.

עושה רושם שרבים מאנשי הקרייאטיב שרוצים לעבור ללינוקס נמנעים לעושת זאת רק בגלל שהם כ”כ תלויים במוצרי אדובי. כך שגם מי שמאס בווינדוס, או זועם על אפל בשנתיים האחרונות בגלל ליין מוצרי המקבוק והאיימקים המצועצעים, נכון לעכשיו לא מסוגלים לעבור ללינוקס רק בגלל שאין מוצרי אדובי עבור הפלטפורמה.

כמובן שמי שרוצה יכול להשתמש במוצרי אדובי גם על לינוקס, אבל זה לא נוח כמו הורדת אפליקציות בלחיצת כפתור בחניות האפליקציות של לינוקס (שאגב מהן החל הטרנד שגם אפל העתיקה באייפון השני).

אני אישית חושב שאדובי כבר עובדת על זה זמן מה, רק שלא בצורת תוכנה עבור כל מערכת הפעלה, אלא ע”י המרת הכלים שלה מתוכנות קלאסיות לאפליקציות ווב בדפדפן, בדומה ל-Figma כך שגם אדובי בעתיד יתגאו שמוצרים שלה עובדים על לינוקס (כמו שבפיגמה מתגאים).

לכל מקרה, אם אתם כבר על לינוקס או כל דבר שאיננו Mac, או למקרה שגם אתם כמוני ומאסתם במוצרי אדובי, או למקרה שאתם סתם צריכים אלטרנטיבות לתוכנות אדובי ושאר כלי הקרייאטיב הפופולריים, קראו את המאמר שלי בנושא, המונה המון כלים מעולים וחינמיים! המאמר זמין לקריאה כאן.

 

Leave a Reply

*